Na snímku vrchní sestra Dětského oddělení Mgr. Kateřina Smetková, DiS. při instalaci a kontrole jednoho z monitorů.

„Během prvního roku života dítěte může dojít k nepravidelnému dýchání nebo dokonce k zástavě dechu. Zpomalení nebo zástavu dechu může způsobit jak Syndrom náhlého úmrtí kojenců, tak nachlazení, vysoké horečky či jiný chorobný stav. Při dechové zástavě delší než 20 vteřin nebo při snížení dechové frekvence pod 10 dechů za minutu upozorní zvukový a světelný signál přístroje personál nemocnice nebo rodiče, díky čemuž může být dítěti ihned poskytnuta první pomoc. Monitor zároveň dokáže odhalit i mělké dýchání či apnoické pauzy,“ popsala při nedávném předávání přístrojů do rukou primářky Dětského oddělení NemHo MUDr. Anežky Kudličkové ředitelka Nadace Křižovatka Mgr. Štěpánka Pokorníková.
A jaké jsou hlavní výhody monitrorů dechu Babysense?
Bezdotykový atestovaný monitor dechu je vybavený senzorovou podložkou a kontrolní jednotkou se zvukovým a vizuálním signalizačním alarmem.
Registruje aktuální počet dýchacích pohybů, nikoli jen jejich výskyt či absenci.
Senzorové podložky nejsou v přímém kontaktu s dítětem a neomezují tak jeho pohyb.
Přístroj poskytuje neustálou kontrolu dýchání prostřednictvím světelného ukazatele. Je kompaktní a lehce přenosný.
Výhodou také je, že nevyzařuje žádná radiofrekvenční záření.
Monitory dechu pomohly již více než 600 000 dětí po celém světě
6 přístrojů pro hodonínskou nemocnici sponzorovaly firmy GEMAX a GAMA OCEL. Na snímcích vrchní sestra Dětského oddělení Mgr. Kateřina Smetková, DiS. instaluje právě jeden z monitorů.

Bc. Hana Raiskubová