Dle Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 6. 4. 2021, č.j. MZDR 46953/2020-5/MIN/KAN, se mohou pacienti od 19. 4. 2021 začít objednávat k  plánovaným výkonům chirurgickým a gynekologickým.
Objednání bude probíhat prostřednictvím chirurgické, traumatologické, proktologické a gynekologické ambulance, v pracovní dny od 8,00 do 14,00 hod.
Obnovujeme mj. plánované operace bariatrické, žlučníků, kýl, onemocnění konečníku atd., které musely být z důvodu šíření epidemie nemoci COVID-19 odkládány.
Každý, kdo se chce objednat k zákroku /operaci/, se musí dostavit osobně na příslušnou ambulanci, zde bude vyšetřen a stanoven mu termín operačního zákroku a naplánováno předoperační vyšetření.
Pacient, který půjde k plánované hospitalizaci, musí mít negativní PCR test na COVID-19 v rozmezí 24 - 48 hod. před termínem plánovaného zákroku /operace/. Test je možno provést na odběrovém místě  NTGM Hodonín ve všední dny /den před nástupem k hospitalizaci/ od 7,00 do 9,00 hod. bez objednání.

Pacient, od doby odběru PCR testu na COVID-19 do nástupu k plánované hospitalizaci, musí dodržovat zásady domácí karantény.