1

Mikuláš se svou družinou prošel nejen Dětskou skupinu Beruška, kde si nejmenší děti našich zdravotníků pro ni nachystaly společnou básničku, ale nezapomněl ani na Dětské oddělení a dětskou JIP naší nemocnice. Vše proběhlo po konzultaci se zdravotníky a ve většině případů i za asistence rodičů.

Naštěstí si děti i tady připravily básničku nebo písničku, kterou po vstoupení Mikuláše s anděly do místnosti krásně odříkaly.

Rozdivočené čerty jsme od dětí zaháněli co nejdál, takže jim andělsky hodný Mikuláš se svými pomocníky v stříbřitých oděvech mohl předat pěkný mikulášský balíček s ovocem a nějakou tou oblíbenou sladkostí.

A protože u nás v nemocnici mezi hospitalizovanými dětmi ani u těch nejmenších "Berušek" dnes čertiska žádné nehodné děti nenašla - ba dokonce i maminky dětí a sestřičky se dušovaly, že byly celý rok hodné, museli se pekelníci vrátit s nepořízenou a prázdným pytlem zpátky pod zem...