e
Porucha příjmu stravy – morbidní obezita, léčba močové inkontinence a sestupů orgánů pánevního dna u žen, novinky v onkologii, vyšetření nohou na přístroji PodoCam 2.0, zásady předoperační přípravy či zdravotně sociální péče o nemocné v závěru života.

To jsou hlavní témata, kterými se zabýval již XVII. Hodonínský den sester. Ten se ve středu 17. května uskutečnil pod záštitou starosty města Hodonín v historickém Sále Evropa v Hodoníně, a to za účasti více než 200 zdravotních sester a bratrů a ošetřovatelského personálu.

Novinky ze svých oborů jim přednesli nejen odborníci z hostitelské Nemocnice TGM Hodonín, ale také dalších odborných pracovišť v kraji, např. FN Brno a Hospice sv. Alžběty o. p. s. Brno.

Úvodem sestrám poděkovali za jejich náročnou práci, trpělivost a každodenní péči o pacienty zejména  náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NTGM Hodonín, která tuto odbornou akci každoročně pořádá, dále přednesli zdravici  čestní hosté - zástupce města Hodonína místostarosta Vojtěch Salajka, zástupce Senátu PČR  paní  Ing. Eva Rajchmanová a v neposlední řadě ředitel nemocnice Ing. Jiří Koliba. Mezi hosty dále nechyběli ředitelka regionální pobočky Brno, VZP ČR Mgr. Petra Pevná, MBA, ředitel Nemocnice Kyjov MUDr. Jiří Vyhnal a jeho náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Veronika Neničková,  MBAce, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Nemocnice Znojmo PhDr. Jana Vacková, MBA či hosté z FN Agel Skalica Mgr. Katarína Filípková a Mgr. Mária Srholcová.

Podrobný program zde: https://www.nemho.cz/media/cache/file/62/Publikace_HDS_2023_letak.pdf.

Rádi bychom touto cestou poděkovali personálu, který se podílel na realizaci a zajištění celé akce, týmu kuchařek naší nemocnice za vynikající občerstvení a raut, městu Hodonín za záštitu a podporu, a také za poskytnutí sálu Evropa, který byl jako již tradičně důstojným hostitelským prostorem. Zároveň děkujeme i šikovným malým fitness gymnastkám z tanečního studia TS Graceful z Hodonína ( Gymnastika a fitness Hodonín - Taneční studio Graceful), které si připravily vystoupení.

A nakonec, ale o to srdečněji, děkujeme sponzorům, bez nichž by tato tradiční akce nešla uspořádat.

Jmenovitě jsou to:

• MĚSTO HODONÍN; Masarykovo náměstí 1; 695 01 Hodonín
  • PROMEDICA PRAHA GROUP, a. s.; Novodvorská 136; 142 00 Praha
  • A.M.I. - Analytical Medical Instruments, s. r. o.; Letohradská 369/3; 170 00 Praha 7
  • CHRIŠTOF, spol. s r.o.; Komárovské nábřeží 465/10; 617 00 Brno
  • PROMOS spol. s r. o.; Projekce, montáže, servis; Starozuberská 1445; 756 54 Zubří
  • MAPO medical s.r.o.; Olomoucká 3896/114; 796 01 Prostějov
  • NORA, a. s.; Na Kampě 496/4; 118 00 Praha 1 - Malá Strana
  • PERFECT Distribution a. s.; U Spalovny 4582/17; 769 01 Prostějov
  • CHROMČÁK Luboš;  Branky 302; 756 45
  • DN FORMED BRNO s. s .o.

Produkty poskytly tyto firmy:

• AG FOODS Group a.s.
  • ALIMPEX food
  • BIDFOOD Czech Republic s.r.o.
  • JOSEF KOSEK - PRODEJ OVOCE ROHATEC
  • MARY KAY Czech Republic s. r. o.
  • MEDICAL M, spol. s r.o. Ústí nad Labem
  • SMERO spol. s. r.o.
  • HYGOTREND GROUP, s. r. o.

Více fotografií v sekci Fotogalerie.