Neobešly by se bez nich žádné sbírky, a to jak materiální, např. potravinové, tak i finanční, jako je „Koláč pro hospic“, a zejména Tříkrálová sbírka, které se každoročně zúčastní na 300 lidí.

Řeč je o dobrovolnících, kteří neúnavně pomáhají vypořádat se například s nelehkými životními situacemi, navštěvují dlouhodobě hospitalizované pacienty či asistují při organizaci nejrůznějších charitativních akcí, které mají například za cíl získat peníze na provoz různých bohulibých zařízení.

I v Nemocnici TGM Hodonín v minulých letech dobrovolníci vydatně pomáhali, a to nejen na oddělení OOP při osobních návštěvách seniorů upoutaných dlouhodobě na lůžko, s kterými si přicházeli povyprávět či jim zpříjemnit den vánoční koledou, jako to o loňských vánočních svátcích udělal ženský spolek Erteple.

Dobrovolnice z hodonínského gymnázia dělaly zase obchůzku na Mikuláše, a potěšily tak nejen dětské pacienty, ale právě i ty na OOP.

V covidové době jste zase dobrovolníky mohli potkávat např. při měření teploty u vchodu, pomoci v očkovacím centru či koordinaci návštěv u vstupu do nemocnice, za což jsme jim velmi vděční.

Práce dobrovolníků je totiž neskutečně důležitá, a my jim i touto cestou srdečně děkujeme za čas, který jsou ochotní věnovat péči o druhé.

Děkujeme velmi pěkně také Oblastní charita Hodonín, která bude pro nás dobrovolníky hledat a koordinovat. Dobrovolníci jsou nedílnou součástí týmu charitních pracovníků.

• Případní zájemci, prosíme, volejte tedy přímo paní Janu Šupálkovou, jak je uvedeno na přiloženém plakátku (ne do nemocnice).

Jak se stát dobrovolníkem? Info zde: https://hodonin.charita.cz/.../kar.../dobrovolnicke-centrum/

Chcete se těchto a další akcí také účastnit? Stačí jen kontaktovat pracovníky charity nebo přímo vedoucí projektu dobrovolnického centra a domluvit se na činnosti, kterou byste chtěli vykonávat a ke které máte vztah. Dobrovolnickou činnost lze kdykoliv přerušit či ukončit.

Děkujeme!