Přispívali jsme na Tříkrálovou sbírku

K+M+B 2020 - tato tři písmena s letopočtem právě započatého letošního roku, napsaná posvěcenou křídou, již zdobí jeden ze vstupů v hodonínské nemocnici.
Již tradičně se přitom v kostýmech tří biblických králů, mudrců z Východu, objevil ředitel Oblastní charity Hodonín pan Bc. Václav Salajka, tentokrát i se svou mluvčí Mgr. Petrou Čechovou a další kolegyní. A protože pochůzek měli letos Tři králové po Hodoníně skutečně celou řadu, navštívili ředitelství nemocnice a dětské oddělení, kde se ve středu 8. ledna rozléhal v chodbách známý text Tříkrálové písně "My Tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví přejeme vám...".

Do zapečetěné kasičky s logem Tříkrálové sbírky přispělo na dobrou věc nejen vedení nemocnice, ale i zdravotníci.

Letošní ročník Tříkrálové sbírky Charity Česká republika, která pomáhá lidem v nouzi včetně matek samoživitelek, je jubilejní, dvacátý. Lidé na Hodonínsku v ní bývají ke koledníkům tradičně štědří. Jen loni se zde vybralo na charitativní projekty přímo v okrese Hodonín, ale i jinde v republice, více než 3,3 milionu korun. Tradiční Tříkrálová obchůzka se již několik let udržuje také v hodonínské nemocnici. (HR)