„Blbá nálada“, nevděčnost a někdy až agrese vůči zdravotníkům aktivizovala tři největší střešní prorodinné organizace k vyhlášení Dnů vděčnosti zdravotníkům, které probíhají v celé České republice ve dnech 13. – 19. prosince 2021. Rodinný svaz ČR, Síť pro rodinu a Unie center pro rodinu a komunitu chtějí zastupují více než 300 organizací a chtějí vyjádřit uznání těm, kteří pečují o naše zdraví, jsou v první linii a v těchto dnech jsou i těmi, kdo o naše životy doslova bojují.

„Ve dnech, kdy se všichni upínáme ke svátkům, dnům volna a času s rodinou, je celá skupina lidí, kteří tuto vyhlídku určitě nemají - zdravotníci. Nemocnice praskají ve švech a vidina lepších časů je na hony vzdálená,“ říká předseda Rodinného svazu ČR Jan Zajíček. „Místo díků letos vnímáme lavinu urážek, arogance a nevděku. Dny patří těm, kdo nehledí na své pohodlí a slouží bez rozdílu všem potřebným. Mnohdy vidí zbytečně zmařené životy a přes všechno úsilí jsou těmi poraženými. Proto jim vyjadřujeme velké díky: Jste pro nás darem!“

A jaká je situace v naší nemocnici? V současné chvíli se naši zdravotníci intenzivně starají o 31 pacientů na vyčleněném covidovém oddělení ve standardním režimu, a o 5 pacientů ve velmi vážném stavu na umělé plicní ventilaci na JIP a ARO.

Kvůli náročnosti situace byla zastavena elektivní péče (plánované výkony), a zdravotníci jsou překládáni ze svých „domovských“ oddělení na práci související s covidem, atˇ již jde o přímou péči na covidových jednotkách, podávání monoklonálních látek nebo zajištění očkovací ambulance, odběry vzorků pro testování a s tím spojenou administrativu.

Pokud vnímáte výzvu jako dobrou věc, poděkujte, prosím, jako jednotlivec, zapojte svůj kolektiv, pracovní tým, školu, třídu…

Chtěli byste poděkovat? Poradíme, jak:

* Nakreslete obrázek, vzkaz, nebo přáníčko, vyfoťte ho a pošlete na email nebo přineste.

* Nakreslete si na náplast červené srdíčko a přilepte si ji na oblečení, vyfoťte se a foto pošlete.

* Darujte dárek do ruky jako drobnou pozornost.

Kam zaslat elektronicky?

Na email: kuzmova@nemho.cz.

Své vzkazy, přáníčka, obrázky či drobné dárečky můžete také přinést na vrátnici nemocnice.

Vše bude řádně předáno našim zdravotníkům a s vaším souhlasem zveřejněno.

Zasláním fotografie či přáníčka souhlasíte se zveřejněním.

• Kontakt pro dotazy: 518 306 354.

Děkujeme pěkně!

(s využitím tiskové zprávy pořadatelů akce)