1

Po delší odmlce kvůli covidovým opatřením jsme nyní rádi za  pravidelnou spolupráci s panem Milanem Doktorem z Lipova, jež je od roku 2007 předsedou Canisterapeutického sdružení Jižní Morava.

Díky němu tak již znovu přináší psí doktoři radost střídavě každý týden na oddělení OOP i dětské oddělení naší nemocnice, jak tomu bylo před covidovou epidemií, která nedovolovala podobné aktivity a návštěvy u lůžek pacientů.

Chlupatí psí doktoři opět rozdávají dobrou energii a svým elánem a empatií, kdy dokáží vycítit stav i náladu pacienta na lůžku a přizpůsobit se jim, působí psychologicky velmi pozitivně na naše pacienty.

Úsměvy i při této návštěvě vykouzlili speciálně vycvičení canisterapeutičtí psi na tvářích pacientů Dětského oddělní i Oddělení následné péče.

Děkujeme pěkně za milou návštěvu, která vždy potěší nejen naše pacienty, ale také zdravotníky a těšíme se na všechna příští setkání.

•  Co je canisterapie?

Canisterapie je léčebný kontakt zvířete (nejčastěji psa) a člověka. Metoda, využívající psychosociálního, ale také fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby, se s úspěchem využívá v nemocnicích, ale také v sociálních zařízeních či dětských domovech. Pes už totiž jen svou přítomností dokáže vyvolat úsměv a dobrou náladu.