(Foto: archiv NTGM. Na snímku paní Vera Venuše Rybová).

Skutečně obrovský obdiv a ještě větší poděkování si zaslouží paní Vera Venuše Rybová, která v prvním adventním týdnu předala zástupcům naší nemocnice zásilku oboustranných bavlněných čepic pro naše pacienty.

Ačkoli by se mohlo zdát, že se ve zdravotnických zařízeních točí nyní vše víceméně jen kolem covidu, není tomu tak. I v těchto exponovaných dnech, kdy nemocnice na jihu Moravy včetně té naší jsou znovu přeplněné covidovými pacienty, se u nás stále léčí lidé s vážnými chorobami, například s onkologickým onemocněním.

I na ty myslí dobří lidé a dobročinné organizace. Paní Rybová, která je sama zdravotnice, nás přitom s touto krásnou nabídkou oslovila zhruba před měsícem.

A jelikož v okamžiku, kdy k nám dnes čepice přijela předat, bylo v našem onkologickém stacionáři zrovna plno, oslovila sestřička pacientky, aby si z té překrásné barevné nabídky rovnou vybraly čepici, která jim nejvíc padne do oka. Součástí zásilky přitom i povzbudivé dopisy a přání brzkého uzdravení od zapojených dětí. Letos se jí a lidem, kteří s projektem sympatizují, podařilo našít neuvěřitelných 1200 čepic.

Srdečně jménem nemocnice i našich pacientů děkujeme za takto ušlechtilou podporu, obzvláště v těchto složitých dnech.