Nemocnice TGM Hodonín se pravidelně představuje studentům medicíny v regionech i na Slovensku.
Nemocnice TGM Hodonín pokračuje v aktivní prezentaci mezi studenty lékařských fakult a zdravotnických oborů. Koncem února se zástupci nemocnice zúčastnili veletrhu práce ve zdravotnictví v Martině a následně představili možnosti spolupráce také studentům v posluchárně Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci v rámci pravidelných přednáškých večerů Spolku lékařů v Olomouci.
Cílem těchto setkání je systematicky informovat studenty o možnostech odborných praxí, stáží i dlouhodobé spolupráce již v průběhu studia. Nemocnice studentům představuje konkrétní podmínky nástupu, průběh adaptačního procesu i podporu specializačního vzdělávání.
Součástí nabídky je také stipendijní program, možnost čerpání studijního volna či zapojení do projektu „Den s primářem“, který umožňuje studentům detailně poznat chod jednotlivých oddělení a práci zkušených lékařů přímo v praxi.
Nemocnice dlouhodobě sází na osobní přístup, dostupnost školitelů a brzké zapojení mladých lékařů do samostatných výkonů pod vedením zkušeného týmu. Právě přímý kontakt, otevřená komunikace a možnost profesního růstu již během studia patří mezi hlavní důvody, proč se nemocnice pravidelně vydává za studenty přímo do univerzitních měst.
Prezentace na veletrzích a odborných přednáškách jsou součástí dlouhodobé strategie nemocnice zaměřené na podporu nové generace zdravotníků a budování stabilního týmu odborníků pro region.
Vytisknout stránku


