Upravit stránku

Nemocnice TGM Hodonín, p. o. na základě uvolňování opatření Ministerstva zdravotnictví ČR od pondělí 25. května (včetně) ruší na lůžkových odděleních nemocnice zákaz návštěv.
Samozřejmostí je, že pacienty mohou navštívit pouze zdraví jedinci, a to při dodržení veškerých preventivních a hygienických opatření, vydaných v souvislosti s nákazou nemoci COVID-19:

Návštěvy u pacientů jsou omezeny na maximálně dvě osoby (včetně dětí), návštěvám bude měřena teplota a budou dotázáni na výskyt příznaků koronaviru formou krátkého dotazníku. Pokud bude mít navštěvující osoba teplotu nad 37,0 st. C, nelze připustit její přítomnost. Tato omezení se nevztahují na přítomnost u pacienta v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.

Pokud je to možné, doporučujeme, aby se návštěvy uskutečnily mimo pokoj pacienta, a to ve vyčleněných prostorách, kde budou větší rozestupy či venku.
Na vícelůžkových pokojích bude případně pacient a jeho návštěva od ostatních pacientů odděleni přepážkou nebo zástěnou. Návštěva je povinna mít nasazenou roušku a provést dezinfekci rukou.
Dále návštěvám doporučujeme, pokud se necítí být zdravotně v pořádku a mají příznaky respiračních onemocnění, aby návštěvu pacienta odložili. Návštěvy povinny dbát pokynů zdravotnického personálu.
Současně žádáme návštěvy pacientů, s ohledem na větší bezpečí sebe, pacientů i personálu, aby volili průběžnou dobu příchodu tak, aby nedocházelo k vytváření větší skupiny osob před otevřením dveří na oddělení pro návštěvy. Návštěvy jsou povinny při čekání dodržovat rozestupy mezi sebou min. 2 metry. Po příchodu se hlaste, prosím, na vyšetřovně příslušného oddělení.

Návštěvy pacientů probíhají ve všední dny v době od 14.30 do 17.00 hod.; soboty, neděle a svátky od 14.00 do 17.00 hod.

Na ARO, JIP a pooperačních pokojích jsou povoleny návštěvy se souhlasem ošetřujícího lékaře ve všední dny, soboty, neděle a svátky od 14.30 do 16.00 hod.

Podrobné informace jsou uvedeny v  příloze Mimořádné opatření MZ ČR_č. j. MZDR 16214/2020-3/MIN/KAN, platí od 25. 5. 2020 do odvolání.

Děkujeme za pochopení.