Upravit stránku

Nemocnice TGM Hodonín, p. o.  od čtvrtka 28. 5. 2020 nabízí možnost PCR vyšetření na SARS-CoV-2 (onemocnění COVID-19) pro samoplátce, tzn. osoby bez indikace praktickým lékařem nebo Krajskou hygienickou stanicí.

Jedná se o stěr z krku a nosohltanu.

Test lze absolvovat za těchto podmínek:

S ohledem na protiepidemická opatření a omezenou kapacitu analyzátoru je nutno si termín předem objednat v pracovní době od  9:00 - 11:00 hod.  na telefonním čísle 728 453 568, kde Vám sdělí čas a datum odběru nebo on-line na www.nemho.cz

Po telefonickém objednání zašlete do e-mailu radicova@nemho.cz následující informace:

Jméno a příjmení

Rodné číslo

Do předmětu zpráva uveďte informaci: „Samoplátce“

Provozní doba pro odběr vzorků pro samoplátce:   Pondělí:   12:00 - 14:00 hodin

Úterý:       10:00 - 12:00 hodin

Čtvrtek:    12:00 - 14:00 hodin

• Zájemce musí být subjektivně zdráv (bez příznaků onemocnění COVID-19), nesmí být v karanténě (z důvodu kontaktu s onemocněním COVID-19) a v poslední době neměl rizikový kontakt s pozitivní osobou.
  • Odběr a administrativa se uskuteční na odběrovém místě hned za vrátnicí vlevo, značeno šipkami.
  • Odběr  drive-in, tzn., že odběr je proveden okénkem automobilu odběrovou sestrou bez vystoupení z vozu.
  • Na odběrové místo se prosím dostavte v přesně domluveném čase.
  • Cena vyšetření je v souladu s Věstníkem MZ/ČR č. 6/2020 stanovena na Kč 1.756,--.
  • Platba je možná pouze bezhotovostně prostřednictvím platební karty na platebním terminálu na odběrovém místě.

ODBĚR:

• Při dojezdu na odběrové místo pacient zastaví a stáhne okénko
  • Zdravotník provede administrativní úkony a následně odebere stěr
  • Po odběru a úhradě opouští pacient ihned areál nemocnice

VÝSLEDEK VYŠETŘENÍ:

• Negativní výsledek Vám formou SMS pošleme na Váš kontaktní telefon.
  • V případě, že je výsledek vyšetření pozitivní, budou Vás kontaktovat pracovníci Krajské hygienické stanice s dalšími informacemi.
  • Vytištěný výsledek a lékařské potvrzení budou připraveny k osobnímu vyzvednutí v mikrobiologické laboratoři po obdržení SMS s negativním výsledkem
  • PO-PA od 8:00 - 14:30, SO 8:00 - 14:00 hod.
  • V případě dotazů k výsledku vyšetření nekontaktujte odběrové místo, ale oddělení mikrobiologie 518 306 164.

Upozorňujeme, že provedení testu trvá určitou dobu, která je závislá na aktuální kapacitě laboratoře.

Proto prosíme samoplátce, aby při objednání počítali z výše uvedeného důvodu s dostatečnou časovou rezervou.

KONTAKTY:

• Informace k odběru 518 306 166 (Mgr. Eva Radičová)

Respektujte prosím pokyny odběrového pracovníka na místě.

Žádáme zájemce o porozumění, kapacita analyzátoru je primárně vyhrazena pro potřeby a pacienty nemocnice a rozsah volné kapacity nelze předem s jistotou vymezit. Nemocnice TGM Hodonín, p. o. však chce vlastní iniciativou vyjít také vstříc zájmu občanů o tento druh vyšetření.