Zástupkyně ředitele prim. MUDr. VĚRA DOSTÁLOVÁ obdrží Výroční cenu města Hodonína

07.03.2019 10:33

Za mimořádné přínosné aktivity ve prospěch občanů města Hodonína ve zdravotní oblasti získá 7. března na slavnostním aktu v Sále Evropa Výroční cenu města Hodonína dlouholetá členka managementu NTGM, někdejší ředitelka, nynější zástupkyně ředitele, náměstkyně pro zdravotní péči a také vedoucí lékařka Pracoviště hematologie a transfuzní služby MUDr. Věra Dostálová.

Výroční cena města Hodonína se vždy uděluje výjimečným osobnostem či podnikatelským subjektům, které výrazným způsobem ovlivnily některé obory lidské činnosti v Hodoníně, např. kulturu, oblast sportu, školství či právě zdravotnictví.

MUDr. Věra Dostálová složila v roce 1986 složila atestaci I. stupně vnitřního lékařství. O rok později pak nastoupila na transfuzní oddělení v Hodoníně. Práce ji natolik zaujala, že se rozhodla více se problematice hematologie věnovat, což vyústilo v roce 1991 ve složení další atestace, tentokrát z hematologie a transfuzní služby. Ve stejném roce se stala primářkou oddělení hematologie a transfuzní služby hodonínské nemocnice, kde působí do současnosti. Během bezmála třiceti let se jí podařilo vybudovat HEMATOLOGICKOU AMBULANCI zaměřenou na diagnostiku poruch krevního srážení, poruch krvetvorby a hematoonkologických onemocnění. Široká klientela spokojených pacientů je tou nejlepší vizitkou práce její i jejího týmu.
1. ledna 2013 byla doktorka Dostálová jmenována ředitelkou Nemocnice TGM Hodonín. Své působení v ředitelském křesle ukončila na vlastní žádost 30. června 2018, nadále však zastává pozici zástupkyně ředitele a zároveň i náměstkyně ředitele pro zdravotní péči.

Prestižní ocenění dnes kromě ní obdrží in memoriam také PhDr. Jan Králík a Slovácký krúžek Hodonín.
Slavnostní předávání cen se koná při příležitosti narození slavního hodonínského rodáka, prvního československého prezidenta, T.G. Masaryka, a to v nejbližším vhodném datu kolem 7. března daného roku.

Do Sálu Evropa jste zváni ve čtvrtek 7. března od 19. hodin.
Ocenění naší dlouholeté manažerky a špičkové lékařky si velmi vážíme. MUDr. Věře Dostálové srdečně GRATULUJEME! (HR)

Březen 2019

« Únor 2019 Duben 2019 »