XIII. Hodonínský den sester

25.05.2017 07:00

V koncertním sále Evropa v Hodoníně se ve středu 17. května sešli zejména všeobecné sestry, ale také lékaři na společné jednodenní odborné konferenci na téma: "Propojená péče v naší nemocnici", pořádané pod záštitou starosty Města Hodonína Mgr. Milana Lúčky a u příležitosti 65. výročí otevření Nemocnice v Hodoníně.
Pozvání přijali člen Rady Jihomoravského kraje pro zdravotnictví pan Igor Chlup, člen Zastupitelstva JMK pan Ing. Antonín Tesařík, místostarostové Města Hodonína JUDr. Vítězslav Krabička a Mgr. Jiří Janda, ředitelka Odboru zdravotní péče RP VZP ČR Ing. Svatava Šlajchrtová, ředitel Nemocnice Milosrdných bratří Brno, p. o., MUDr. Josef Drbal, ředitelka Nemocnice Kyjov, p. o. Mgr. Danuše Křiváková a další významní hosté.
Mezinárodní den sester je oslavován na celém světě vždy 12. května u příležitosti výročí narozenin Florence Nightingalové. Není pochyb o tom, že sestry jsou nedílnou a nepostradatelnou součástí zdravotnického týmu pečujícího o pacienta. Ošetřovatelství prošlo v průběhu času zásadní změnou, a to v tom smyslu, že ze sester jako pomocnic lékaře se profese vyvinula jako vysoce kvalifikované povolání, které je pro zdravotnický systém nezbytné.
Je to úžasné, že se podařilo dostat nemocnici díky nám všem a díky dalším obětavým lidem  na vysokou úroveň. I v den konference jsme prožili  radost a opravdovou spokojenost z naší práce, která obzvlášť v této hektické době je velmi náročná a záslužná.

Mgr. Naděžda Kwašniewská
náměstkyně pro ošetřovatelskou péči
a představitel managementu

Fotogalerie ZDE

« Říjen 2017 Prosinec 2017 »

Dne 1.2.2016 byla zahájena veřejná sbírka na shromáždění finančních prostředků na obnovu sanitních vozů. Finanční příspěvky mohou být vkládány na speciálně zřízený účet u Komerční banky, a.s.
č: 115-1471930217/0100 nebo do sběrací pokladničky umístěné u registrační pokladny v areálu nemocnice.