Vedení nemocnice, zdravotníci i pacienti přispěli do Tříkrálové sbírky

09.01.2019 16:35

"K+M+B 2019" - tyto magické nápisy svěcenou křídou mohou odteď vidět při hlavním vstupu do budovy i do nemocničních chodeb, lékařských ordinací, čekáren a kanceláří zaměstnanců všichni ti, kteří přicházejí za vyšetřením do Nemocnice TGM Hodonín.

"Tříkrálová sbírka Charity, jejíž posláním je pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným, je v naší nemocnici již krásnou tradicí, do které se každoročně zapojují nejen zdravotníci a vedení nemocnice, ale také naši pacienti. Rádi přispíváme na projekty, které jsou smysluplné a pomáhají cíleně tam, kde je to nejvíce potřeba," uvedl ředitel NemHo Ing. Antonín Tesařík.

Tři koledníci - Kašpar, Melichar a Baltazar (v jednom z kostýmů se skrýval i ředitel Oblastní charity v Hodoníně Václav Salajka) byli přitom jen jednou z trojic, které se na Hodonínsku vydaly kolem svátku Tří králů s celkem 661 registrovanými pokladničkami koledovat finanční podporu na nejrůznější projekty pro potřeby lidí v nouzi.
"I letos bude znamenat sbírka přímou pomoc k udržení a k rozvoji sítě sociálně zdravotních služeb v našem regionu," vzkazují pracovníci Charity.

Každoročně při této příležitosti žehnají tříkráloví koledníci svěcenou křídou i naší nemocnici.
Nápis K+M+B, který při tom zanechávají na dveřích a zárubních, nejsou ovšem počáteční písmena jmen Tří králů, jak se lidově traduje, nýbrž zkratka latinského "Christus mansionem benedicat" - tedy Kristus požehnej tomuto domu.

Jen loni se v Tříkrálové sbírce vybralo díky štědrým dárcům více než 116 milionů korun, z toho v Oblastní charitě Hodonín přes 3 miliony korun. V Hodoníně samotném pak dary činily téměř 300 tisíc korun.
Organizátoři akce uvádějí, že z celkového výtěžku pomáhá 65 % přímo v daném  regionu, 15 % využívá na své projekty diecézní Charita, 10 % putuje na pomoc potřebným do zahraničí, 5 % jde na celostátní projekty a 5 % pokrývá režii sbírky. (HR)

Březen 2019

« Únor 2019 Duben 2019 »