Vedení nemocnice navštívilo tábor pro mentálně postižené v Kopánkách

29.07.2019 09:34

Se začátkem nového týdne jedna krásná akce z konce toho minulého: Vedení Nemocnice TGM Hodonín předalo sladké odměny účastníkům LETNÍHO TÁBORA PRO MENTÁLNĚ POSTIŽENÉ.

Velmi emotivní dopoledne strávil v pátek 26. července ředitel hodonínské nemocnice Ing. Antonín Tesařík společně s oběma svými náměstkyněmi prim. MUDr. Věrou Dostálovou a Mgr. Naděždou Kwašniewskou. Vypravili se totiž na "tábor". A ne na ledajaký! Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, z.s., pobočný spolek Hodonín, pořádá totiž každoročně Letní rehabilitační pobyt pro mladé a dospělé lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Letos se koná až do 3. srpna v rekreačním středisku Kopánky v pořadí již třicátý pobyt.

"Téměř padesát účastníků ve věku od 18 do 58 let zde společně prožívá Čtyři roční období, což je téma letošního pobytu. Pro účastníky jsou připraveny nejrůznější hry, soutěže a další zajímavé akce. Třeba ve hře s názvem Bezpečně po celý rok si účastníci připomněli, s jakými riziky se během celého roku mohou setkat a jak jim předcházet. A také si zopakovali, jak se zachovat, když už k nějaké nehodě dojde, tedy jak sami pomoct nebo pomoc správně zavolat," popsala hlavní vedoucí pobytu Jitka Soldánová.

Na plnění úkolů tak celé dopoledne „dohlíželo" vedení naší nemocnice, které pak na závěr zhodnotilo krásné výkony a předalo účastníkům diplomy.

"Moc děkujeme za to, že si ve svém programu našli čas a navštívili nás, a také za sladké odměny, které účastníkům přivezli. Velmi si dlouholeté podpory, které se nám ze strany Nemocnice TGM Hodonín dostává, vážíme a těšíme se na další spolupráci," dodala ještě Jitka Soldánová.

Také my děkujeme za krásnou spolupráci a přejeme všem účastníkům do konce pobytu spoustu nezapomenutelných zážitků a krásných dobrodružství.

(Bc. Hana Raiskubová)

Srpen 2019

« Červenec 2019 Září 2019 »