Vánoční tvoření? Zapojit se mohou děti i jejich doprovod

18.12.2018 09:05

"VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ...“
Slova nejen této oblíbené české vánoční koledy zní právě v těchto dnech na dětském oddělení Nemocnice TGM Hodonín, kde se naši malí pacienti spolu s některými maminkami a personálem pustili do výroby vánočních přáníček a drobných dárečků pro sebe i své blízké.
Už před začátkem Adventu přitom společně se sestřičkami vyráběli výzdobu do oken a na stromeček před oddělení.

"Děti moc rády skládají obrázky ze zažehlovacích korálků, malují barvičkami na sklo, vystřihují a lepí. Třeba v těchto adventních dnech jsme s dětmi a maminkami polepovali hvězdičkami vánoční stromečky, starší děti jsme zase učili vázat stužky na vidličce. Podařilo se nám také zhotovit visačky na dárečky, případně ozdoby na stromeček," přiblížila tvůrčí vánoční atmosféru Dagmar Matyášová z dětského oddělení NTGM.
Díky zajímavým kreativním činnostem a tvoření se s kolegy snaží odpoutat děti od jejich zdravotních problémů - a úspěšně tady do něj zapojují i dětský doprovod.

"Pro všechny zúčastněné je to totiž zpříjemnění času, a to hlavně teď, v předvánoční době. Když režim dne dovolí, pouštíme si vánoční hudbu, která příjemnou atmosféru jemně dokresluje," říká.
Když jsou podle Dagmar Matyášové děti šikovné, mohou pomoci vyrobit i pěkné drobnosti navíc."Ty pak dáváme do nemocniční lékárny, kde si je mohou za dobrovolný příspěvek na hračky a výtvarný materiál pro naše oddělení lidé zakoupit," vysvětlila.

Tradičně Nemocnice TGM Hodonín nabízí drobné milé výtvory dětí příchozím i při Mikulášské besídce.

"Získáváme tak drobné finanční částky, které nám však hodně pomáhají. Některé drobnosti moc rádi použijeme i jako formu poděkování našim příznivcům," doplnila Matyášová.

Všem dárcům s dobrým srdcem, kteří přispívají na nákup výtvarného materiálu, za všechny hospitalizované děti velmi pěkně děkujeme. (HR)

Červen 2019

« Květen 2019 Červenec 2019 »