Staňte se prvodárcem a darujte krev. Potřebujeme Vás!

12.09.2018 13:06

V České republice každé tři sekundy někdo potřebuje krev. V průměru dostane každý člověk za svůj život 5x transfuzi krve a 14x lék vyrobený z krve. NEMOCNICE PROTO NUTNĚ POTŘEBUJÍ NOVÉ BEZPLATNÉ DÁRCE KRVE! Přijďte, prosím, 25. září od 6. do 8. hodin, kdy probíhá registrace a poté vlastní odběry, do Nemocnice TGM darovat 450 ml naděje!

I naše hodonínská nemocnice se zapojila do celostátního projektu "450 ml naděje", jehož cílem je oslovit prostřednictvím masivní kampaně v rádiích co nejvíce prvodárců. Tedy přivést do transfúzních stanic zdravotnických zařízení nejen ty, kteří dobré věci chtějí pomoct poprvé, ale také se připomenout stávajícím dárcům krve.
"Důvodem vzniku projektu byla potřeba podpory bezplatného darování krve, stejně jako zvýšit osvětu a v dalších letech začlenit do projektu dárcovství kostní dřeně a plazmy. Stále více Čechů si totiž za krev nechává platit a transfuzní stanice hlásí úbytek bezplatných dárců. Zejména noví (mladí lidé) přicházejí do soukromých center, která odběry finančně odměňují. Krev kvůli tomu končí v zahraničí," říká koordinátorka celorepublikového projektu "450 ml naděje" Xénie Kratochvílová. Ta také prozradila, že pro nově zapsané dárce krve připravují organizátoři této smysluplné akce celou řadu krásných překvapení - třeba let balonem pro dva vylosované prvodárce od společnost Balony.eu.
A to už vedle krásného pocitu pomoci těm, co to potřebují, stojí za to.
Sledujte proto v příštích dnech naši facebookovou stránku a také webové stránky www.nemho.cz, kde budeme k náboru prvodárců a k celé akci přinášet aktuální informace.

Prosíme, přijďte, je to důležité. Každý z nás se totiž v životě může ocitnout v situaci, kdy bude krev potřebovat...

Září 2018

« Srpen 2018 Říjen 2018 »