Sestry zaplnily Evropu

26.05.2018 10:32

Tak jako každým rokem v květnu, tak se ve středu 23. 5. sešli v reprezentativních prostorách sálu Evropa na Národní třídě v Hodoníně zdravotničtí pracovníci, a to na společné jednodenní odborné konferenci, pořádané pod záštitou starosty města Hodonína Mgr. Milana Lúčky, zaměřenou na „Komunikační dovednosti zdravotníků“. Témata pro naše diskuze a konference vybíráme podle aktuálního dění, ale také nám jde o to představovat témata nová. Dozvěděli jsme se něco o  pravidlech efektivní  komunikace s pacienty, mezi zdravotníky, příbuznými pacientů i kolegy navzájem. Se svou prezentací „Quo vadis?“ vystoupil MUDr. Josef Drbal, ředitel Nemocnice Milosrdných bratří, p. o. Brno, dalším přednášejícím byl senior konzultant a kouč Ing. Jaroslav Dvořák, FBE Praha, s. r. o., jeho prezentace měla název Komunikace v emočně vypjatých situacích.
Podpořit nás přijel i zástupce zřizovatele, kterým je Jihomoravský kraj, PhDr. Jarmila Pavlíková, pověřena vedením odboru zdravotnictví, dále místostarosta města Hodonína Mgr. Jiří Janda a další významní hosté.

Tuto akci, která má již svou tradici, považujeme za vydařený důkaz touhy zdravotnických pracovníků po sebevzdělávání. Usuzujeme tak z množství účastníků, kteří se konference zúčastnili.

Děkujeme všem za účast a interaktivní prezentace a těšíme se na Vás v příštím roce.

Mgr. Naděžda Kwašniewská
náměstkyně pro ošetřovatelskou péči

Foto XIV. Hodonínského dne sester - ZDE

Foto sponzorů - ZDE