Rekonstrukce chirurgie i nákup přístrojů. O tom jednalo vedení se zástupci kraje

24.07.2019 10:04

(na snímku zleva: náměstek hejtmana JMK Ing. Petr Hýbler, krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta, M.A., MBA, náměstek NTGM pro investice a HTS Milan Pospíšil a ředitel Nemocnice TGM Hodonín Ing. Antonín Tesařík).

Hodonínská nemocnice plánuje nákupy nových přístrojů i rekonstrukci LŮŽKOVÉHO ODDĚLENÍ CHIRURGIE a v další etapě také INTERNY. Zvýší tak komfort pro pacienty, ale i pracovní podmínky personálu.

Rekonstrukce lůžkových oddělení chirurgie a interny, budoucnost skleníku, demolice kotelny, ale i peníze na úprava vzduchotechniky na operačních sálech či na pořízení nových anesteziologických přístrojů. To jsou jen hlavní body, které na společné schůzce řešilo minulý týden vedení hodonínské nemocnice s náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje Ing. Petrem Hýblerem, pověřeným zabezpečováním samosprávných úkolů v oblasti ivestic a regionálního rozvoje a krajským radním pro zdravotnictví Milanem Vojtou M.A., MBA.

"Hostům jsme ukázali ty části nemocnice, u kterých počítáme s investicemi v příštích letech. Z těch, které jsou stavebního charakteru, je nejdůležitější příprava 1. etapy rekonstrukce lůžkového oddělení chirurgie A a B, která významným způsobem zvedne úroveň prostředí na těchto odděleních, a to jak z hlediska komfortu pacientů, tak i pracovních podmínek zdravotnického personálu," uvedl náměstek pro investice a HTS NemHo Milan Pospíšil.

Dále spolu s jejím ředitelem Ing. Antonínem Tesaříkem a zástupci JMK JMK posoudili stav probíhajících investic v přípravě nebo realizaci, zejména obměnu Nemocničního informačního systému, pořízení potřebného nového HW, rekonstrukce přípravny cytostatik  a pořízení nového skiagrafu a pojízdného rentgenu. Společně se také zabývali řešením budoucnosti skleníku s vzácnými tropickými rostlinami, jehož konstrukce je v havarijním stavu.

"Plánujeme také demolici staré nepoužívané kotelny a hledáme cesty k zajištění financování výstavby nového pavilonu, který by mohl vyrůst na jejím místě. Musíme dále najít peníze na výměnu chladící jednotky a úpravu vzduchotechniky na operačních sálech," přiblížil Pospíšil.

V oblasti medicínského vybavení chystá pak naše nemocnice nově například pořízení překládacího okna do vstupního filtru operačních sálů, nákup dvou moderních operačních stolů, ale také nových anesteziologických a sterilizačních přístrojů.

(Bc. Hana Raiskubová)

Srpen 2019

« Červenec 2019 Září 2019 »