Rekonstrukce chirurgie i nákup přístrojů. O tom jednalo vedení se zástupci kraje

24.07.2019 10:04

(na snímku zleva: náměstek hejtmana JMK Ing. Petr Hýbler, krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta, M.A., MBA, náměstek NTGM pro investice a HTS Milan Pospíšil a ředitel Nemocnice TGM Hodonín Ing. Antonín Tesařík).  

Hodonínská nemocnice plánuje nákupy nových přístrojů i rekonstrukci LŮŽKOVÉHO ODDĚLENÍ CHIRURGIE a v další etapě také INTERNY. Zvýší tak komfort pro pacienty, ale i pracovní podmínky personálu.

Rekonstrukce lůžkových oddělení chirurgie a interny, budoucnost skleníku, demolice kotelny, ale i peníze na úprava vzduchotechniky na operačních sálech či na pořízení nových anesteziologických přístrojů. To jsou jen hlavní body, které na společné schůzce řešilo minulý týden vedení hodonínské nemocnice s náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje Ing. Petrem Hýblerem, pověřeným zabezpečováním samosprávných úkolů v oblasti ivestic a regionálního rozvoje a krajským radním pro zdravotnictví Milanem Vojtou M.A., MBA.

"Hostům jsme ukázali ty části nemocnice, u kterých počítáme s investicemi v příštích letech. Z těch, které jsou stavebního charakteru, je nejdůležitější příprava 1. etapy rekonstrukce lůžkového oddělení chirurgie A a B, která významným způsobem zvedne úroveň prostředí na těchto odděleních, a to jak z hlediska komfortu pacientů, tak i pracovních podmínek zdravotnického personálu," uvedl náměstek pro investice a HTS NemHo Milan Pospíšil.

Dále spolu s jejím ředitelem Ing. Antonínem Tesaříkem a zástupci JMK JMK posoudili stav probíhajících investic v přípravě nebo realizaci, zejména obměnu Nemocničního informačního systému, pořízení potřebného nového HW, rekonstrukce přípravny cytostatik  a pořízení nového skiagrafu a pojízdného rentgenu. Společně se také zabývali řešením budoucnosti skleníku s vzácnými tropickými rostlinami, jehož konstrukce je v havarijním stavu.

"Plánujeme také demolici staré nepoužívané kotelny a hledáme cesty k zajištění financování výstavby nového pavilonu, který by mohl vyrůst na jejím místě. Musíme dále najít peníze na výměnu chladící jednotky a úpravu vzduchotechniky na operačních sálech," přiblížil Pospíšil.

V oblasti medicínského vybavení chystá pak naše nemocnice nově například pořízení překládacího okna do vstupního filtru operačních sálů, nákup dvou moderních operačních stolů, ale také nových anesteziologických a sterilizačních přístrojů.

(Bc. Hana Raiskubová)


Kalendář akcí

Srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

« Červenec 2019 Září 2019 »

ODBĚR NOVINEK NA E-MAIL

ODBĚR NOVINEK NA E-MAIL

Veřejné sbírky

Dne 1. 2. 2018 byla vyhlášená nová veřejná sbírka na shromáždění finančních prostředků na obměnu zdravotnické techniky. Finanční prostředky mohou být vkládány na speciálně zřízený účet u Komerční banky, a.s., na účet č.
115-5615400257/0100 nebo do pokladničky, která je umístěná u recepce v areálu nemocnice.

© 2019, Nemocnice TGM Hodonín, příspěvková organizace – všechna práva vyhrazena

Zaměstnání | Kontakty | Mapa stránek | Redakce webových stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑