Pracoviště hematologie a transfuzní služby zve na Den otevřených dveří

11.06.2019 13:03

PRACOVIŠTĚ HEMATOLOGIE A TRANSFUZNÍ SLUŽBY Nemocnice TGM Hodonín se k Světovému dni dárců krve opět otevře návštěvníkům! Přijďte se k nám podívat v úterý 18. června. Pokud chcete pomoci, můžete darovat krev či se zapsat do Registru dárců kostní dřeně.

Jak se zpracovává a skladuje krev od dobrovolných dárců, jaké je zázemí oddělení, jak fungují zdejší laboratoře a vůbec celé Pracoviště hematologie a TS hodonínské nemocnice, kde se pracuje s krví dobrovolných dárců pro potřeby našich operačních sálů? Kolik krve nemocnice ročně spotřebuje, jak se vyrábí vzácná krevní plazma, jaká je trvanlivost jedné krevní konzervy, jaké výhody mají dobrovolní dárci při ročním zúčtování daně, která krevní skupina je nejvzácnější a kolik odběrů má za sebou rekordman Nemocnice TGM Hodonín? To se dozví ti, kteří v úterý 18. června dopoledne zavítají na Den otevřených dveří na toto oddělení.

"Již od 6. do 8. hodin bude probíhat registrace dárců, v 7.30 pak chystáme slavnostní přivítání a oficiální zahájení akce za účasti vedení nemocnice a dalších vzácných hostů, například z Českého červeného kříže, zástupců zdravotních pojišťoven či sponzorů akce. Vlastní odběry budou probíhat zhruba do 10. hodin, po odběru pak pozveme na prohlídku a pracovištěm zájemce rádi provedeme," zve srdečně za všechny své kolegy staniční sestra Anna Zahrádková.
Zdravotníci budou v rámci Dne otevřených dveří rádi nejen za pravidelné dárce či ty, kteří už někdy v minulosti krev darovali, ale zejména za každého nového prvodárce, jejichž krev je velmi potřeba. "Bude také možnost zapsat se do Registru dárců kostní dřeně," přiblížila.
Přijít ale může, samozřejmě, i ten, kdo si chce pracoviště jen prohlédnout - odběr krve není podmínkou.
Po celou dobu bude pro návštěvníky i dobrovolné dárce připravený raut. A pro ty, kdo se rozhodnou pomoci, také příjemná překvapení.
"Prozradím, že se naši dárci mohou těšit například na poukázku věnovanou Lázněmi Hodonín, dárek od hodonínské knihovny a další drobné sponzorské dárečky," naznačila ještě Anna Zahrádková.

Přijďte si prohlédnout jedno z našich pracovišť a možná se i zapsat někomu do života! Těšíme se na vás!​ (HR)


Kalendář akcí

Srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

« Červenec 2019 Září 2019 »

ODBĚR NOVINEK NA E-MAIL

ODBĚR NOVINEK NA E-MAIL

Veřejné sbírky

Dne 1. 2. 2018 byla vyhlášená nová veřejná sbírka na shromáždění finančních prostředků na obměnu zdravotnické techniky. Finanční prostředky mohou být vkládány na speciálně zřízený účet u Komerční banky, a.s., na účet č.
115-5615400257/0100 nebo do pokladničky, která je umístěná u recepce v areálu nemocnice.

© 2019, Nemocnice TGM Hodonín, příspěvková organizace – všechna práva vyhrazena

Zaměstnání | Kontakty | Mapa stránek | Redakce webových stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑