Po obnově lůžek pomůže veřejná sbírka sanitkám

08.02.2016 08:04

Po 10 ti letech končí Veřejná sbírka na obměnu nemocničních lůžek

Potřebnost koncepční obměny zastaralých a nevyhovujících lůžek si vedení nemocnice zařadilo do prioritního programu již více než před deseti lety. Vzhledem k ekonomické náročnosti záměru a nelehké situaci při financování zdravotnictví vyhlásila Nemocnice TGM v Hodoníně Veřejnou sbírku na obměnu nemocničních lůžek. V letech 2006 až 2009 se na kontě sbírky shromáždilo 750 tisíc Kč, za které se obměnilo 39 lůžek včetně stolků. Ve druhém kole sbírky, které probíhalo v letech 2010 až 2013, přispěla veřejnost částkou 350 tisíc. Částka byla použita na pořízení 8 speciálních, cenově nákladnějších lůžek. Nejúspěšnějším kolem se stalo kolo třetí a poslední, které sice trvalo jen dva roky, ale na svém kontě shromáždilo 1.765 tisíc Kč. Za tuto částku bylo pořízeno dalších 53 lůžek včetně lůžek speciálních na zrekonstruované Hemodialyzační středisko. Kromě veřejnosti podpořily třetí kolo sbírky výrazně okolní obce a další významní sponzoři.

Během deseti let obměnila nemocnice 140 lůžek včetně stolků. Z veřejné sbírky bylo pořízeno 100 lůžek, zbylých 40 lůžek zakoupila nemocnice ze svého rozpočtu.

Nemocnice zahájila novou Veřejnou sbírku na obnovu sanitních vozů pro Dopravní zdravotní službu

Dopravní zdravotní služba nemocnice disponuje v současné době 12 vozy. Ty zajišťují převoz pacientů k odbornému vyšetření do nemocnice, jejich rozvoz domů po hospitalizaci i převoz na vyšší odborná pracoviště po celé republice. Zabezpečují také převoz pacientů do hemodialyzačního střediska. Vzhledem ke špatnému technickému stavu vozidel z důvodu dlouholetého provozu je nutno naléhavě řešit jejich obměnu. Vysoké pořizovací náklady však neumožňují nemocnici řešit tento problém radikálně, jak by potřebovala.

Proces obnovy vozového parku začal již v roce 2013, kdy byla zakoupena první sanitka z dotace Města Hodonín. V následujícím roce naše nemocnice využila pomoc zřizovatele Jihomoravského kraje a vyměnila další sanitku po hranici životnosti za novou. V roce 2015 nemocnice v započatém trendu pokračovala, kdy opětovně pomohlo Město Hodonín. Další moderní sanitka tak může poskytovat odpovídající a bezpečné přepravní služby. Přes tuto výraznou pomoc stále chybí vyřadit z provozu devět vozů. V roce 2016 si proto vytyčila nemocnice smělejší úkol s plánem zakoupit vozy dva. Vlastní investiční zdroje však musí vkládat i do nového přístrojového vybavení. Proto se při nákupu sanitek neobejde bez pomoci z jiných finančních zdrojů. Inspirována úspěšnou sbírkou na obnovu nemocničních lůžek se nemocnice rozhodla vyhlásit veřejnou sbírku i na zajištění finančních prostředků pro výměnu sanitních vozů. Sbírka, která začala 1. února 2016, byla povolena Krajským úřadem Jihomoravského kraje a byl na ni zřízen speciální sbírkový účet č. 115-1471930217/0100. Veřejnost má možnost na sbírku přispět i v areálu nemocnice vložením příspěvku do pokladničky, která je umístěna u „Recepce“. Odhadovaná pořizovací cena nového vozu činí 1,2 mil. Kč.

Z Tiskové zprávy ze dne 8. února 2016 vydané za účelem aktualizace průběhu veřejných sbírek Nemocnice TGM Hodonín, p. o.

Napsali o nás: Hodonínský deník

Srdce Slovácka

Srpen 2017

« Červenec 2017 Září 2017 »

Dne 1.2.2016 byla zahájena veřejná sbírka na shromáždění finančních prostředků na obnovu sanitních vozů. Finanční příspěvky mohou být vkládány na speciálně zřízený účet u Komerční banky, a.s.
č: 115-1471930217/0100 nebo do sběrací pokladničky umístěné u registrační pokladny v areálu nemocnice.