Oddělení rehabilitace nabízí nově cvičení proti inkontinenci

05.08.2019 09:33

Cvičení proti inkontinenci, tedy samovolnému úniku moči, způsobenému poruchou svalů pánevního dna, nabízí od července na svém rehabilitačním oddělení nově Nemocnice TGM Hodonín.
Problém s únikem moči trápí většinou ženy po porodu, ale také ve středním a vyšším věku. Může se však objevit i u mužů středního a vyššího věku, kdy je nejčastější příčinou operace zhoubného nádoru prostaty. Únik moči při kašlání či běhu nebo neustálé nutkání na močení může způsobovat porucha funkce pánevního dna nebo sestup pánevních orgánů.
Mohou jej doprovázet bolesti zad, časté infekce močových cest, gynekologické infekce či zácpa.

"V naší nemocnici se novému cvičení věnuje fyzioterapeut s certifikovaným kurzem. Ten po vyšetření a stanovení diagnózy odborníkem provede vyšetření svalů pánevního dna a doporučí pomůcky na cvičení. Podle síly svalů pánevního dna zvolí pak elektrostimulaci svalů dna pánevního, biofeedback nebo jen cvičení s pomůckami," přiblížila Jana Žampachová z Oddělení rehabilitace NemHo.
Úspěšnost léčby závisí podle ní vždy na včasné diagnostice.

"Vyšetření a cvičení hradí zdravotní pojišťovny, v případě elektrostimulace si však pacient musí zakoupit elektrodu a hradí si i pomůcky na cvičení," doplnila ještě Žampachová.

(Bc. Hana Raiskubová)

Srpen 2019

« Červenec 2019 Září 2019 »