NTGM pořádala Chirurgické sympozium. Účastnilo se ho 105 lékařů a sester

09.04.2019 07:30

Více než 100 lékařů a sester z celé republiky i Slovenska se v pátek 5. dubna setkalo na Chirurgickém sympoziu s mezinárodní účastí v Čejkovicích. Hlavní témata? Kolorektální karcinom, náhlé příhody břišní a také komplikace v chirurgii.

„Jednalo se o vzdělávací akci a výměnu zkušeností,“ přiblížil ředitel hodonínské nemocnice Ing. Antonín Tesařík, která setkání odborníků v oboru chirurgie na Hodonínsku pořádala.
Lékaři z obou brněnských fakultních nemocnic, ale také z Prahy, Hradce Králové, Olomouce a dalších nemocnic si vyslechli celkem 30 prezentací, například na téma chirurgických komplikací při transplantaci ledvin či v bariatrické chirurgii, problematiky nádoru prsu či tumoru tenkého střeva.

"Účast takto významných odborníků svědčí o dobrém jménu, které si hodonínská chirurgie pod vedením primáře Martina Mana již získala,“ zhodnotil sympozium ředitel Tesařík.

Hodonínská chirurgie patří k prestižním pracovištím, které ročně provede více než 2 tisíce operací. Specializuje se především na břišní chirurgii, přičemž úspěšná je například v operacích nádorů tlustého střeva, které je schopna od záchytu nemoci operovat již do dvou až čtyř týdnů. Od začátku letošního roku využívají navíc v rámci modernizace přístrojové techniky tamní operatéři také špičkový 3D laparoskop za 3,3 milionu korun. Ten je jedním z mála podobných sofistikovaných přístrojů v Jihomoravském kraji. Díky 3D laparoskopu probíhají nyní operace v Nemocnici TGM Hodonín šetrněji, precizněji, bezpečněji, rychleji a jako bonus pro pacienta také s kratší rekonvalescencí. (HR)

Červen 2019

« Květen 2019 Červenec 2019 »