Nemocnice se připojila k oslavám 100. výročí vzniku Československé republiky a Světovému dni knihy

07.05.2018 07:17

Ve čtvrtek 3. května 2018 se naše nemocnice připojila k oslavám 100. narozenin naší republiky a dodatečně též k  Světovému dni knihy.
Nejdříve se za účasti Mgr. Hany Šimonové, ředitelky Městské knihovny Hodonín, Mgr. Evy Schmidové, ředitelky Integrované střední školy Hodonín, zastupitelů Města Hodonína Mgr. Ladislava Ambrozka, Mgr. Jiřího Jandy, prof. Ing. Františka Kobzy, CSc., emeritního profesora Mendelovy univerzity Brno, Zahradnické fakulty Lednice – našeho dlouholetého příznivce nemocničního parku a zimní zahrady a v neposlední řadě členů Okrašlovacího spolku Tvrdonice společně s vedením nemocnice a vedoucími pracovníky našich oddělení započalo odhalením knihobudky, která od tohoto dne slouží našim pacientům, jejím rodinným příslušníkům a dalším návštěvníkům ke zpříjemnění čekací doby či dokonce pobytu v naší nemocnici.
Posléze se přešlo do nemocničního parku k výsadbě Lípy svobody k stému výročí vzniku ČSR věnovanou právě Okrašlovacím spolkem Tvrdonice, kde za účasti jejího předsedy Ing. Leoše Doskočila, PhD., JUDr. Ladislava Kovačky, prof. Ing. Františka Kobzy, CSc. a pana místostarosty Města Hodonína Mgr. Jiřího Jandy,  paní ředitelka MUDr. Věra Dostálová vysadila lípu, která je českým národním symbolem od Všeslovanského sjezdu v roce 1848 v Praze.
Celou akci doprovázelo krásné slunečné počasí dopoledního dne a závěrem bylo pro naše hosty připraveno malé občerstvení.

Fotogalerie vysazení lípy

Fotogalerie odhalení knihobudky

Říjen 2018

« Září 2018 Listopad 2018 »