Nemocnice dětem

30.05.2016 13:52

Mezinárodní den dětí je jeden z mála svátků v České republice, který se všude a s velkou radostí slaví. Jeho historie je poměrně dlouhá, již ve 20. letech minulého století se upozorňovalo na to, že děti jsou budoucnost národa, byla přijata první Deklarace práv dětí a 1. červen byl vyhlášen Mezinárodním dnem dětí. Nejen rodina, ale celá společnost má nezastupitelnou úlohu ve formování jejich práv a životů.

I naše nemocnice ve spolupráci s odborovými organizacemi přispívá k oslavám dětského dne nějakým tím dárečkem. Děti a vnoučata zaměstnanců tak vyrazily 21. května do ZOO v Brně, aby se o týden později, 29. května, mohly sejít v parku nemocnice a společně si zasoutěžit. Odměnou za absolvování dovednostních stanovišť, které tradičně připravilo Středisko volného času, pro ně byly nejen mlsky a další praktické ceny. Čekala je i ukázka sanitky Zdravotnické záchranné služby, techniky a výstroje Policie ČR, Městské policie a Sboru dobrovolných hasičů. V teplém květnovém počasí se velkým lákadlem stala i možnost uhašení cvičného požáru proudem vody. Dětem se také představil retrívr Baron, který v rámci Canisterapie začal se svým pánem navštěvovat některá oddělení naší nemocnice. Na tvářích dětí byla vidět spokojenost a to byla zase ta nejlepší odměna pro nás, dospělé.

Vedení nemocnice děkuje všem zaměstnancům nemocnice a spolupořadatelům za zdařilou organizaci oslav svátku pro naše nejmenší.

Mgr. Zdeněk Grombiřík, koordinační programový a projektový manažer Nemocnice TGM Hodonín, p.o.

Srpen 2017

« Červenec 2017 Září 2017 »

Dne 1.2.2016 byla zahájena veřejná sbírka na shromáždění finančních prostředků na obnovu sanitních vozů. Finanční příspěvky mohou být vkládány na speciálně zřízený účet u Komerční banky, a.s.
č: 115-1471930217/0100 nebo do sběrací pokladničky umístěné u registrační pokladny v areálu nemocnice.