Naše nemocnice se podílela na realizaci hry ''Když se tygr rozzlobí''

31.07.2017 09:58

Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, z. s., pobočný spolek Hodonín pořádá v termínu od 26. července do 5. srpna 2017 již 28. letní rehabilitační pobyt pro mladé a dospělé lidi s mentálním postižením. V letošním roce se rekreační středisko změnilo v Zoologickou zahradu Kopánky a všech téměř padesát účastníků ve věku od 21 do 68 let se v rámci celotáborové hry podílí na jejím rozšiřování, zvelebování a péči o zvířata. Stejně jako každá zoologická zahrada, i ta naše na Kopánkách dbá na bezpečnost jak svých pracovníků, tak i návštěvníků. Proto jednou z připravených her byla i ta s názvem „Když se tygr rozzlobí“. Jejím smyslem bylo zopakovat s účastníky pobytu některá základní pravidla první pomoci – volání záchranné služby, nepřímá srdeční masáž nebo obvazování pomocí šátků. S realizací této hry nám pomohla i Nemocnice TGM Hodonín, příspěvková organizace, která nám zapůjčila resuscitační model „Andulu“ a umožnila prohlídku sanitního vozu. Na akci byla 28. července po celou dobu přítomna také ředitelka nemocnice MUDr. Věra Dostálová, která dohlížela (a některých disciplín se i aktivně účastnila) na plnění úkolů a na závěr zhodnotila, jak se nám v nich dařilo. Díky její vstřícnosti si účastníci mohli mnohé úkony vyzkoušet v klidu a bez stresu, a my věříme, že pokud se kdokoliv z nich v budoucnu ocitne v reálné situaci, která bude vyžadovat poskytnutí první pomoci, zachovají klid a budou umět v mezích svých možností pomoci. Velmi si této osobní podpory paní ředitelky vážíme a děkujeme jí nejen za to, že si ve svém programu našla čas a navštívila nás, ale i za sladké odměny, které účastníkům přivezla.

Ing. Jitka Soldánová
předsedkyně okresní organizace SPMP v Hodoníně a hlavní vedoucí pobytu

« Říjen 2017 Prosinec 2017 »

Dne 1.2.2016 byla zahájena veřejná sbírka na shromáždění finančních prostředků na obnovu sanitních vozů. Finanční příspěvky mohou být vkládány na speciálně zřízený účet u Komerční banky, a.s.
č: 115-1471930217/0100 nebo do sběrací pokladničky umístěné u registrační pokladny v areálu nemocnice.