Na dětské oddělení dorazily váhy z daru gymnázia a výtvarné pomůcky od Města Hodonína

28.03.2019 09:59

Několik kusů nových digitálních kojeneckých vah, pořízených ze čtrnáctitisícového výtěžku 1. Dobročinného bazaru Gymnázia a Obchodní akademie Hodonín již dorazilo na DĚTSKÉ ODDĚLENÍ naší nemocnice.

Když se loni v prosinci v čase adventu studenti i jejich pedagogové s nadšením vrhli do organizace této charitativní akce, nikoho nejspíš ani nenapadlo, že by mezi sebou mohli prodejem nejrůznějších výrobků především vlastní výroby vybrat tak velkorysou částku. Tu nedávno předalo vedení školy spolu s autorkou nápadu do rukou primářky dětského oddělení MUDr. Anežky Kudličkové. A v příštích dnech již nové digitální váhy a také elektrické ořezávátko pořízené z daru gymnázia začnou sloužit potřebám oddělení.

"Z finančních darů města Hodonína "Strom štěstí" jsme zase na dětské oddělení zakoupili výtvarné potřeby k tvoření dětí s paní Mgr. Dagmar Matyášovou," přiblížila jeho vrchní sestra Mgr. Kateřina Smetková, DiS.
Děti se tak pod vedením Dagmar Matyášové mohly už pustit s chutí do tvoření s novými materiály, takže jejich překrásné výrobky z korálků či malby na sklo vidíte již na čerstvých fotografiích.

Za veškeré dary a finanční podporu ještě jednou našim dárcům velmi pěkně děkujeme.

DĚTSKÉ ODDĚLENÍ v přízemí centrální budovy Nemocnice TGM Hodonín existuje již od jejího otevření v roce 1953. Zajišťuje ambulantní a lůžkovou péči na standardním dětském oddělení a jednotce intenzivní péče nižšího stupně pro děti a mladistvé do 18 let.
Na oddělení jsou překládány děti k doléčení z dětské JIP. Disponuje celkem 20 ti lůžky, z toho jsou 2 dvojlůžkové pokoje s příslušenstvím pro matky s dětmi,
2 jednolůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím přes chodbu, 1 pokoj pro předškolní děti s příslušenstvím a
2 pokoje pro starší děti.
O výchovné zaměstnání dětí dle jejich zdravotního stavu během pobytu pečuje pedagogická pracovnice Mgr. Dagmar Matyášová, 1x týdně dochází na oddělení psycholog. Součástí léčebné terapie jsou zde také pravidelné návštěvy Zdravotních klaunů či canisterapie, tedy léčebný kontakt speciálně vycvičeného psa a člověka. (HR)

Červen 2019

« Květen 2019 Červenec 2019 »