Mezinárodní den dětí na téma Malý záchranář

15.06.2018 13:18

Děti si vyzkoušely povolání rodičů

V sobotu 9. června uspořádala Nemocnice TGM Hodonín u příležitosti Mezinárodního dne dětí a Národních dnů bez úrazů pro děti a vnoučata zaměstnanců v areálu nemocničního parku akci pod názvem Den malých záchranářů.
Pro naše ratolesti zde byly připraveny zábavné, ale i naučné soutěže se zdravotnickou tématikou, kdy po jejich absolvování byli malí soutěžící náležitě odměněni sladkostmi, diplomem, medailí a dalšími drobnostmi od sponzorů.
Nechyběl zde ani bohatý doprovodný program, po splnění úkolů si děti mohly nechat namalovat na obličej obrázek dle libosti a jejich maminky, babičky či tety se mohly na chvíli svěřit do péče šikovných kosmetiček ze studia Jana v Hodoníně. Potom (nebo i před tím) se mohly nechat společně vyfotit v našem fotokoutku, kdy jim byla předána za okamžik na památku fotografie.
Součástí této akce byla i kampaň ke Světovému dni hygieny rukou, který každý rok připadá na 5. květen a  upozorňuje na význam mytí rukou jako rozhodující preventivní opatření proti přenosu mnoha infekčních chorob. Děti si s rodiči vyzkoušeli, pod odborným dohledem, jak správně si umýt a vydezinfikovat ruce a výsledek zkontrolovali pod UV lampou.
Velmi oblíbenou atrakcí tohoto dne byl skákací hrad, na kterém děti trávily většinu času. Nechyběla ani prezentace složek Integrovaného záchranného systému – hasiči prezentovali  svoji automobilovou základnu, Policie ČR se blýskla policejní motorkou a Městská policie představila svůj služební vůz. Nemohla chybět ani ukázka našeho nového sanitního vozidla.
Přitažlivým společníkem byli dětem také dva zlatí retrívři, kteří do naší nemocnice pravidelně dochází za klienty na stanici odborné ošetřovatelské péče interního oddělení pod dohledem pana Milana Doktora z Lipova, který canisterapii provádí v rámci dobrovolné, neziskové činnosti. Ale nebyli to jediní pejsci na této akci, též nás přijeli podpořit psovodi ze ZKO Hodonín a předvedli ukázku agility, poslušnost pejska a obranu psovoda.
Po celou dobu akce byla otevřená i dětská skupina Beruška při NTGM kde si děti mohly vyrobit něco hezkého pro sebe či své rodiče nebo prarodiče.
Krásné počasí a pohoda vykreslila úsměvy na tvářích návštěvníků, kteří si z tohoto dne odnášeli spoustu krásných zážitků.

Děkujeme Vám všem – návštěvníkům, sponzorům i organizátorům.

Ing. Petra Kozáková, projektový pracovník

Foto z dětského dne k zobrazení ZDE

Září 2018

« Srpen 2018 Říjen 2018 »