Ke Dni ledvin se přišlo preventivně otestovat neuvěřitelných 68 lidí

29.03.2019 13:55

DEN LEDVIN V Nemocnice TGM Hodonín přilákal neuvěřitelných 68 zájemců o bezplatné preventivní vyšetření krve, moči a změření krevního tlaku!Třetina lidí měla hraniční nález bílkovin či erytrocytů...

"Náročný den! Přišlo k nám neuvěřitelných 68 zájemců, takže jsme místo v plánovaných 11 hodin končili akci ve 12!" hlásili v pátek 29. března krátce po poledni spokojeně naši zdravotníci z NEFROLOGICKÉ AMBULANCE při Hemodyalizačním středisku NTGM. Ta se totiž letos podruhé připojila s nabídkou preventivního bezplatného vyšetření KRVE, MOČI a KREVNÍHO TLAKU pro pacienty z Hodonínska k nedávnému Světovému dni ledvin, který připadá na polovinu března.
A přijít se nechat bez objednání a bezplatně otestovat na akci s podtitulem "Prevence nebolí - jednejte včas!" se mnohým zájemcům opravdu vyplatilo - stejně jako v loňském roce.

"Asi třetině lidí byl totiž zjištěn hraniční nález v moči - ať už šlo o bílkovinu či erytrocyty, a byla jim proto doporučena kontrola u svých praktických lékařů," přiblížila výsledek preventivního testování staniční sestra Hemodyalizačního střediska Bc. Petra Kundratová.
Využít mohli dnes lidé i nabídky si jedno z nejmodernějších pracovišť hodonínské nemocnice také prohlédnout a seznámit se s přístrojovou technikou Hemodyalizačního střediska.

Prevencí ke Dni ledvin jsme odstartovali letošní blok chystaných zajímavých akcí pro veřejnost, které vám nabídneme v průběhu celého roku 2019.

A jak to u nás v Nefrologické ambulanci v pátek vypadalo? Podívejte se na fotografický report z průběhu dopoledne do sekce Fotogalerie.

Děkujeme za váš zájem!

Duben 2019

« Březen 2019 Květen 2019 »