Jaké novinky čekají pacienty a zaměstnance v roce 2019?

04.01.2019 11:56

Stabilizace personálního obsazení jako hlavní priorita vedení nemocnice, klíčové investice v letošním roce, ale i platové navýšení lékařů, sester a zdravotního personálu. To byly hlavní body novoročního projevu, který zdravotníkům a zaměstnancům Nemocnice TGM Hodonín přednesl její ředitel Ing. Antonín Tesařík 3. ledna 2019.
Nemocnice podle něj nyní hospodaří s vyrovnaným výsledkem.

"V plánu je rozšíření parkoviště pro pacienty i zaměstnance, další naší vizí je i demolice staré kotelny, na jejímž místě bychom do budoucna rádi vybudovali nový pavilon pro dlouhodobě nemocné," uvedl ředitel jednoho z páteřních krajských zdravotnických zařízení. Tesařík také doplnil, že právě probíhá výběrové řízení na nový informační systém nemocnice, který je rovněž jednou z priorit v letošním roce.

A chystané letošní novinky se příznivě dotknou také pacientů. Zejména v oblasti modernizace zdravotnické techniky, která uleví pacientům na několika odděleních. "Kromě špičkového 3D laparoskopu na chirurgické sály, díky němuž se zkrátí nejen operace samotná, ale i následná rekonvalescence, pořídíme také nové jícnové ECHO pro kardiologii. Za zmínku určitě stojí i nákup moderního ultrazvuku pro radiologii," vyjmenovala jen některé z nových přístrojů náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NTGM Mgr. Naděžda Kwašniewská.

Vedle ředitele nemocnice a náměstkyně Kwašniewské popřála ještě vše nejlepší do nového roku svým kolegům také náměstkyně pro zdravotní péči a zástupkyně ředitele NTGM MUDr. Věra Dostálová. (HR)

Březen 2019

« Únor 2019 Duben 2019 »