Jak na správnou hygienu rukou? Zájemce to naučí ústavní hygienik NemHo

24.04.2019 08:09

"BEZPEČÍ pro všechny. JE TO VE VAŠICH RUKÁCH!"

Milí pacienti,
zveme vás v pátek 3. května do Nemocnice TGM Hodonín na osvětovou akci k SVĚTOVÉMU DNI HYGIENY RUKOU s podtitulem "Je to ve vašich rukách".
Každým rokem vyhlašuje Světová zdravotnická organizace (WHO) 5. květen Světovým dnem hygieny rukou. K jeho oslavám se pravidelně připojují stovky zdravotnických zařízení napříč kontinenty.
Výjimkou nebude ani Nemocnice TGM Hodonín a v pátek 3. května nabídne zájemcům z řad veřejnosti osvětovou akci zaměřenou na hygienu rukou.
Akce se bude konat ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem od 11. do 13. hodin v prostorách RDG, kde budou připraveny ukázky správného mytí a dezinfekce rukou i informativní osvěta ohledně rizika přenosu infekcí.

Komu je akce s názvem „SAVE LIVES: CLEAN YOUR HANDS!" (Chráníme životy čistýma rukama) určena?
"Akce je určena nejen zdravotnickým pracovníkům, ale také široké veřejnosti. V rámci akce Den hygieny rukou budou tedy zdravotníci v Hodoníně zájemcům názorně ukazovat správné mytí rukou, opravovat jejich techniku a také kontrolovat správné umytí pomocí speciální UV lampy," přiblížila Mgr. Eva Radičová, která je ústavním hygienikem Nemocnice TGM Hodonín a zároveň bude na osvětové preventivní akci přednášet.
"Naším dalším cílem je také motivovat její návštěvníky k důslednému vyžadování takovéto hygieny od okolí – ať už od blízkých a známých, nebo třeba i od zdravotnického personálu, který může být rovněž přenašečem choroby," doplnila ještě Mgr. Radičová.

Zveme vás a těšíme se na setkání při další osvětové akci. (HR)

Srpen 2019

« Červenec 2019 Září 2019 »