Hodonínská firma MONTGAS věnovala 150 tisíc Kč na záchranu našeho unikátního skleníku

04.03.2019 11:56

Velkorysý finanční dar ve výši 150 tisíc korun na provoz unikátního botanického skleníku věnovala Nemocnici TGM Hodonín místní soukromá společnost MONTGAS, a.s. Impulsem bylo přitom nedávné sdělení na online Hodonínského deníku, že kvůli nedostatku peněz na jeho provoz hrozí skleníku plnému vzácných rostlin zánik.

„Nemocnice TGM neobdržela příspěvek na provoz skleníku v nemocničním areálu, a tak byly ohroženy unikátní cykasovité rostliny, jejichž sbírka zde je ojedinělá svým rozsahem, stářím a jedná se o dědictví několika předešlých generací. Rádi bychom proto do budoucna nabídli spolupráci nejen při rekonstrukci skleníku, ale i např. při dalším rozvoji areálu a modernizaci provozů hodonínské nemocnice, a to formou finančního daru nebo realizací,“ uvedl za společnost MONTGAS, a.s. její výrobně technický ředitel Ing. Leoš Melichar.
Pohotovou reakci a velkorysou podporu tak velmi ocenil také ředitel hodonínské nemocnice Ing. Antonín Tesařík.

„Zaslouží si velké uznání, že i soukromé firmy si uvědomuji mimořádnou hodnotu a význam skleníku v naší nemocnici z hlediska zcela unikátní kolekce cykasovitych rostlin i řady ohrožených rostlinných druhů zapsaných na tzv. „červeném seznamu“. Děkuji, že se rozhodli přispět jako sponzoři významnou částkou k zajištění jeho provozu“, uvedl Tesařík.
„Respektu společnosti MONTGAS k práci tří generací zahradníků na něčem, co lze nazvat skutečným dědictvím pro přítomnost i budoucnost, které stojí za to zachovat, si velmi vážím,“ dodal.

Společnost MONTGAS, a.s. přitom Nemocnici TGM Hodonín nepodpořila poprvé. Již v minulosti podporovala její chod finančními dary, což je uvedeno i v seznamu dárců na webových stránkách zařízení.

Velmi pěkně za dlouhodobou podporu i za pacienty z Hodonínska děkujeme. (HR)

Květen 2019

« Duben 2019 Červen 2019 »