Dobročinný bazar vynesl 14 tisíc. Nemocnice za něj koupí digitální váhy pro děti

07.02.2019 12:02

Neuvěřitelných 14 tisíc korun - přesně takovou krásnou částku vynesl DOBROČINNÝ BAZAR, který o loňském adventu uspořádalo poprvé hodonínské GYMNÁZIUM. A charitativní akcí, jejíž výtěžek předali v tomto týdnu zástupci školy Nemocnici TGM Hodonín, žili v předvánočním čase nejen všichni studenti, ale také pedagogové. Za pouhé dvě hodiny se v tělocvičně vybralo tolik peněz, že to poslouží k nákupu hned několika kusů speciálních DIGITÁLNÍCH VAH na dětské oddělení naší nemocnice.

"Děti přinesly všechny produkty z domova a nakupovali jsme my učitelé, ale také studenti samotní. Každá třída si připravila svůj stánek s věcmi a poté se konala dražba předmětů," přiblížila Mgr. Monika Mikulincová, která s nápadem na dobročinnou dražbu v Hodoníně přišla poté, co se dozvěděla, že něco podobného probíhá s úspěchem také v Opavě.

Myšlenka pomoci okamžitě nadchla celé gymnázium. A tak si pro podporu dobré věci studenti i jejich učitelé kupovali hrníčky, pletené šály, čerstvě upečené perníčky, časopisy či sponky do vlasů. "I když hlavní bedra organizace nesla třída kvarta, kde jsem třídní, pomáhalo celé nižší gymnázium. V programu vystoupila školní cimbálová muzika a děti si i zatančily. Bylo to tak přátelské a fajn, že jsme se rozhodli zapojit do příští dražby letos na konci roku také veřejnost," předeslala už nyní pedagožka hodonínského gymnázia.

Konečnou částku 14.000 Kč do rukou primářky dětského oddělení Nemocnice TGM Hodonín MUDr. Anežce Kudličkové předali osobně jen pár dní po Hromnicích, které vánoční dobu uzavírají, ředitel školy Mgr. Jan Marenčík a právě Monika Mikulincová.

Studentům i pedagogům za jejich ušlechtilost ještě i prostřednictvím našich webových stránek srdečně děkujeme. (HR)

Duben 2019

« Březen 2019 Květen 2019 »