Kdo ve středu 4. června dopoledne procházel areálem hodonínské nemocnice, ten mohl být svědkem několikahodinového cvičení členů Integrovaného záchranného systému z Hodonínska. Koneckonců, už ráno se rozezněly varovné sirény po okolních obcích a pár minut na to vyrazily do našeho areálu hasičské jednotky nejen z Hodonína či sousedního Rohatce, ale také z Dubňan, Mutěnic, Ratíškovic či Dolních Bojanovic.

"Simulovaný požár našeho Gynekologického oddělení provázela také aktivace tzv. traumaplánu nemocnice, který máme vypracovaný právě pro mimořádné situace," uvedl ředitel NemHo Ing. Antonín Tesařík.
Jde vlastně o soubor opatření, jejichž cílem je zajistit bezproblémový chod zařízení a klíčových oddělení jako např. ARO v prvních minutách po mimořádné události a také v následujícím období. Součástí je nejen urychlené svolání krizového štábu, ale konkrétně například i vytipování lůžek pro zraněné v případě požáru, hromadné nehody a podobných mimořádných událostí na Hodonínsku či přímo v areálu nemocnice.

"Dnes jsme si při cvičení složek IZS vyzkoušeli v naší nemocnici připravenost na takové situace. Vše proběhlo v pořádku, velké poděkování patří zejména desítkám hasičů, kteří se cvičení účastnili," vzkázala náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NTGM Mgr. Naděžda Kwašniewská.

Jak to při cvičení IZS v naší nemocnici vypadalo, si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie. (HR)