Cvičení složek IZS prověřilo připravenost nemocnice na mimořádné situace

04.06.2019 15:08

Na Gynekologickém oddělení Nemocnice TGM Hodonín ve středu 4. června hořelo - naštěstí ale jenom jako. Cvičení členů Integrovaného záchranného systému prověřilo výbornou připravenost NemHo na mimořádné situace.

Kdo ve středu 4. června dopoledne procházel areálem hodonínské nemocnice, ten mohl být svědkem několikahodinového cvičení členů Integrovaného záchranného systému z Hodonínska. Koneckonců, už ráno se rozezněly varovné sirény po okolních obcích a pár minut na to vyrazily do našeho areálu hasičské jednotky nejen z Hodonína či sousedního Rohatce, ale také z Dubňan, Mutěnic, Ratíškovic či Dolních Bojanovic.

"Simulovaný požár našeho Gynekologického oddělení provázela také aktivace tzv. traumaplánu nemocnice, který máme vypracovaný právě pro mimořádné situace," uvedl ředitel NemHo Ing. Antonín Tesařík.
Jde vlastně o soubor opatření, jejichž cílem je zajistit bezproblémový chod zařízení a klíčových oddělení jako např. ARO v prvních minutách po mimořádné události a také v následujícím období. Součástí je nejen urychlené svolání krizového štábu, ale konkrétně například i vytipování lůžek pro zraněné v případě požáru, hromadné nehody a podobných mimořádných událostí na Hodonínsku či přímo v areálu nemocnice.

"Dnes jsme si při cvičení složek IZS vyzkoušeli v naší nemocnici připravenost na takové situace. Vše proběhlo v pořádku, velké poděkování patří zejména desítkám hasičů, kteří se cvičení účastnili," vzkázala náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NTGM Mgr. Naděžda Kwašniewská.

Jak to při cvičení IZS v naší nemocnici vypadalo, si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie. (HR)

Červen 2019

« Květen 2019 Červenec 2019 »