Canisterapie aneb když děti ''léčí'' čtyřnozí doktoři

25.01.2019 12:43


Rozzářené oči našich dětských pacientů - to byla jedna z odměn pro úžasného canisterapeutického psa Barona, který tento týden přišel opět udělat radost a potěšit naše malé marody na dětské oddělení Nemocnice TGM Hodonín.
Pes totiž už jen svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu tam, kde je jí nedostatek, a proto se canisterapie velmi dobře uplatňuje jako pomocná psychoterapeutická metoda právě ve zdravotnických zařízeních. A o tom, že úsměv léčí, není nejmenších pochyb.

"Do hodonínské nemocnice chodí Baron pravidelně na Oddělení odborné ošetřovatelské péče a dle domluvy vždy nejméně jednou za měsíc také na dětské oddělení," upřesnila náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NemHo Mgr. Naděžda Kwašniewská, kde všude se v našem zdravotnickém zařízení canisterapie s úspěchem dlouhodobě využívá.
Chlupatý čtyřnohý doktor ale nebyl jediný, který za dětmi ten den zavítal. Jeho páníček se totiž Doktor přímo jmenuje!
Na fotografií je personál našeho dětského oddělení v čele s vrchní sestrou Mgr. Kateřinou Smetkovou, DiS. (vlevo), nahoře pak učitelka dětského oddělení Mgr. Dagmar Matyášová.
Těšíme se na další setkání s Baronem! 
 
CANISTERAPIÍ se rozumí léčebný kontakt psa a člověka. Využívá se nejen jako psychologická podpora při léčbě dětských pacientů v nemocnicích, ale má také pozitivní psychosociální a fyziorehabilitační vliv na lidi s Alzheimerovou chorobou. Velmi často se využívá také v domovech seniorů či dětských domovech, kde pomáhá například zmírnit pocit opuštění a emočního vypětí. Canisterapie může mít formu individuální nebo kolektivní. Využívá se při ní různých druhů plemen speciálně vycvičených psů. U dětí se canisterapie nejčastěji využívá při práci v logopedii či rehabilitaci nebo u sluchově a mentálně postižených dětí. Například u autistů může pes plnit dokonce roli prostředníka mezi jejich světem a okolím. (HR)

Kalendář akcí

Srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

« Červenec 2019 Září 2019 »

ODBĚR NOVINEK NA E-MAIL

ODBĚR NOVINEK NA E-MAIL

Veřejné sbírky

Dne 1. 2. 2018 byla vyhlášená nová veřejná sbírka na shromáždění finančních prostředků na obměnu zdravotnické techniky. Finanční prostředky mohou být vkládány na speciálně zřízený účet u Komerční banky, a.s., na účet č.
115-5615400257/0100 nebo do pokladničky, která je umístěná u recepce v areálu nemocnice.

© 2019, Nemocnice TGM Hodonín, příspěvková organizace – všechna práva vyhrazena

Zaměstnání | Kontakty | Mapa stránek | Redakce webových stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑